4. MEĐUNARODNI PLIVAČKI MARATON ADA MEĐICA

Ada medjica 2019 postolje

U nedelju 11. avgusta 2019. održan je 4. plivački maraton Ada Međica. Kao i predhodna tri puta i ove godine naš klub je imao predstavnike na ovoj sjajno organizovanoj i sve kvalitetnijoj trci. Inače sam plivački maraton se sastoji od tri trke, pliva se 1.25km 2,5km i 5km sa specifičnim delom staze koji se pliva uzvodno.

Naših šest takmičara su ostvarili sjajne rezultate i osvojili sledeće medalje. Na trci 1.25km mladi Miloš Petrović je za 52 stotinke ispustio pobedu na trci u apsolutnoj konkurenciji ali se okitio zlatom u svojoj starosnoj kategoriji 17-18 godina. Na istoj distanci plivao je i Bogdan Nedeljković koji je osvojio srebro u katergoriji 25-29 godina.

Na trci u kojoj je trebalo preplivati 2.5km TeKaTejci su osvojili još četiri medalje: Draško Petrović je osvojio zlato u svojoj starosnoj kategoriji 50-54 godine uz plasman na 15 mesto od 65 takmičara u apsolutnoj konkurenciji.
Kosta Mirković je takođe osvojio zlato u kategoriji 40-44 godine uz 16 mesto apsolutno.
Stefan Kužet je osvojio srebro u kategoriji 30-34 godine, 29 mesto apsolutno.
Srebro je u kategoriji 45-49 osvojio i Igor Sokolovski, 31 apsolutno.

Sjajan dan za naše takmičare, JAKO ILI NIKAKO.