IRONMAN 140.6 HOKKAIDO JAPAN

coach japan
Naš najuspešniji takmičar Vladimir Savić još jednom nas je zadivio svojim nastupom. On je na trci Ironman serije u Japanu, Hokkaido zauzeo 12. mesto od 1.500 učesnika, a treba napomenuti da je čak 216 takmičara odustalo i nije stiglo na cilj. Vlada je 3.8km plivanja, 180 km vožnje biciklom i 42.195 m trčanja prešao za 10.20,44. To je bilo dovoljno za četvrto mesto u AG 35-39.Dugo je Vlada bio drugi u svojoj kategoriji, ali su tokom maratonske deonice trčanja uspeli da ga prestignu Havijer Karera Akutain, koji nastupa za Japan i Maksikanac Rajnard Pikard. Prvo mesto u ovoj starosnoj grupi pripalo je Jakubu Visumu iz Danske koji je kroz cilj prošao za 9 sati, 53 minuta i 42 sekunde, što je bilo dovoljno da zauzeme 6. mesto u ukupnom plasmanu.

O samoj trci Vlada kaže sledeće : Nakon što su organizatori bili prinuđeni da izmene stazu, ova trka u Japanu postala je i zvanično najteža trka u seriji. Tokom proleća im je nabujala reka odnela most, a jedina opcija za novu stazu podrazumevala je prelaz preko obližnje planine. S obzirom na to da je staza promenjena tri nedelje pre trke, brdsko trčanje bilo je pravi izazov za sve učesnike, a visinska razlika od 2.355 m koju je trebalo savladati tokom vožnje bicikla dovoljno govori o izazovu koji je bio pred učesnicima. Taktički sam vrlo dobro uradio trku i snagu rasporedio na pravi način. Vrlo sam zadovoljan osvojenim dvanaestim mestom u konkurenciji preko 1.500 učesnika.