PRVENSTVO BALKANA ZAGREB 18-19. JUL 2015.

6

Zagreb je 18 i 19.jula bio domaćin prvenstva Balkana u sprint triatlonu ( 0.75km plivanja,20km bicikla i 5km trčanja ). Među 25 reprezentativaca Srbije našlo se i sedam takmičara Triatlon kluba “Tamiš”. Prvenstvo Balkana je bilo izuzetno kvalitetno i brojno pošto se pored takmičara zemalja našeg poluostrva takmičilo i dosta gostujućih triatlonaca iz Mađarske,Češke,Holandije,Kanade,S.A.D-a, Velike Britanije,Ukrajine,Poljske i Litvanije.

U elite konkurenciji kod dama Vida Medić je zauzela peto mesto. Junior Danilo Jovanović zauzeo je 13 mesto dok su kadeti Dušan Stojadinović i Vanja Isevski zauzeli 18 i 24 mesto a kod devojčica uzrasta 12 -15 godina Anja Davidović i Aleksija Kocić zauzimaju 16 i 25 mesto. U trci veterana Marjan Lukić osvaja prvo mesto u svojoj starosnoj aktegoriji 40-44 godine a trku završava kao peti u apsolutnoj konkurenciji.
Drugog dana takmičenja na programu su bile trke štefeta koje su činili dva muška i dva ženska takmičara koji su morali isplivati 200 metara, voziti 6 kilometara bicikl i trčati 1000 metara. Članovi štafeta reprezentacije Srbije su bili Vida Medić elite štafeta, Danilo Jovanović i Anja Davidović juniorska štefeta i Dušan Stojadinović i Aleksija Kocić kadetska štafeta. U tim trkama naše štafete su bile brze i uspešne pa su juniori osvojili drugo mesto a elite i kadeti treće mesto.

Sjajan vikend je iza naših takmičara a sada se pažnja i treninzi okreću narednoj trci prvenstvu Srbije u olimpijskom triatlonu,Vlasina 09. avgusta.