Prvenstvo Srbije u akvatlonu – 5. Pančevački akvatlon

5 Pancevacki akvatlon
28. juna Triatlon klub “Tamiš” bio je domaćim trke prvenstva Srbije u akvatlonu. Na prostoru gradskog keja na reci Tamiš oko 100 takmičara svih takmičarskih kategorija imalo je priliku da pred velikim brojem gledalaca pokaže šta zna i ume. Bez obzira na najavljenu kišu uslovi za takmičenje su bili skoro pa idealni.

U 10:00 stratovala je trka mladih nada, takmičari rođeni 2004 godine i mlađi. Oni su plivali 250 metara i trčali 800 metara. Od 21 prijavljenog takmičara 20 ih je započelo i završilo trku. Najbrži su bili Sara Gavrilović i Ognjen Ćulibrk oboje iz PK Sremska Mitrovica.

U 10:30 startovale su nade, takmičari rođeni od 2000 do 2003 godine. Plivali su 500 metara i trčali 2.5km. Najbrži su bili domaći takmičar Dušan Stojadinović TK Tamiš i Anđelka Božić TK ATP Valjevo. Od 36 prijavljenih trku je započelo i završilo 30 takmičara.

U 12:00 je startovala glavna trka dana, 1km plivanja i 5km trčanja za takmičare elite, juniorske i veteranske kategorije. Brza i dinamična trka u kojoj su najbrži bili Milan Tomin TK Triogy Racing Team Novi Sad i Vida Medić TK Tamiš. Milan je i kod juniora bio najbrži dok je najbrža juniorka Slavica Božić TKATP Valjevo. Kod veterana dupla pobeda domaćih takmičara, najbrži su bili Gordana Krstić i Marjan Lukić.Sledi kratka pauza u trkam au Srbiji, sledeće takmičenje je 09. avgusta na Vlasini prevenstvo države u olimpijskom triatlonu ali će se naši najbolji triatlonci takmičiti na inostranim trkama , od 09 do 12. jula na prvenstvu Evrope,Ženeva Švajcarska i 18-19. jula prvenstvo Balkana , Zagreb Hrvatska.

5. Pančevački akvatlon 5. Pančevački akvatlon rez elit2 5. Pančevački akvatlon rez jun 5. Pančevački akvatlon rez mlade nade 5. Pančevački akvatlon rez nade1 5. Pančevački akvatlon rez nade2 5. Pančevački akvatlon rez vet